Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

MasterChef’te ana kadroya kim girdi, kim kazandı?

MasterChef’te ana kadroya kim girdi, kim kazandı?
7 views
05 Ağustos 2022 - 12:03

MasterChef’te ana kadroya kim girdi, kim kazandı? 4 Ağustos MasterChef 2022’de ana kadroya giren isim ve son bölümde yaşananlar

MasterChef’te ana kadro heyecanı devam ediyor. Bu hafta yarışan yarışmacılar arasında üç kişi kadroya seçilmişti. Bunlar Metin, Gamze ve Onur oldu. Dün akşam yayınlanan programda ise MasterChef ana kadronun dördüncü ismi belirlendi. Danilo, Somer ve Mehmet Şef’in verdikleri karar ile kadroya katılan yarışmacı belirlendi. Gecenin yemekleri ise fried rice (kızarmış pilav) ve avokado ile yaratıcı tabak oldu. Peki, MasterChef’te kadroya kim girdi, kim kazandı? İşte, dün gecenin birincisi.

Masterchef Türkiye’de ana kadroyu seçmek için gerçekleşen final turu, 4 Ağustos tarihinde de devam etti. TV8 ekranlarında sevenlerinin karşısına çıkan MasterChef’te 18 kişilik ana kadroyu seçmek için yarışmacı adayları ikili aşamada bir kez daha sınav verdi. Şefler 14 yarışmacı adayının mücadele ettiği final turunun ilk etabında fried rice istedi. Bu turun sonunda kazanan isimler Ege, Çağatay, Şeyma, Melih, Mesut, Tolga, Yaren oldu. Yaratıcılık turunun sonunda ise gecenin birincisi olan Çağatay ana kadroya girmeye hak kazandı.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE KİM KAZANDI?

Final turunun dördüncü gecesinde Danilo, Somer ve Mehmet Şef yarışmacı adaylarından ilk etapta fried rice (kızarmış pilav) hazırlamalarını istedi. Şefler bu turda yemeğin hazırlanması için tam 35 dakika süre verdi. Turun sonunda başarılı olarak ikinci etaba yükselen isimler Ege, Çağatay, Şeyma, Melih, Mesut, Tolga, Yaren oldu.

MasterChefte ana kadroya kim girdi, kim kazandı 4 Ağustos MasterChef 2022de ana kadroya giren isim ve son bölümde yaşananlar

Başarılı olan 7 yarışmacıdan şefler ikinci etapta bu defa avokado ile yaratıcı bir Yemek hazırlamalarını istedi. Yarışmacılara bu turda da şefler tabakları hazırlamalarını için verdikleri süreyi açıkladı.

Süre sonunda yemeklerin tadına bakan şefler başarılı olan dört ismi açıkladı. Bu yarışmacılar; Ege, Çağatay, Şeyma ve Melih oldu. Rakiplerinden daha başarılı yemek yapan Çağatay gecenin birincisi olarak ana kadroya giren dördüncü isim oldu.

MasterChefte ana kadroya kim girdi, kim kazandı 4 Ağustos MasterChef 2022de ana kadroya giren isim ve son bölümde yaşananlar

MasterChef Türkiye 2022 ana kadrosuna hafta başından beri Metin, Gamze, Onur seçilmişti.

ELEME TURU NASIL OLACAK?

Final turu öncesi yarışmacı adaylarına açıklama yapan Somer Şef 16 kişilik yarışmacı adayları arasından her gün bir ismin ana kadroya seçileceğini söyledi. 3. turun 6 gün devam edeceğini belirten Somer Şef kazananların balkona çıkıp kadroya garantileyeceğini ifade etti.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !