Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Thodex İle İlgili Başsavcılıktan Flaş Açıklama

Thodex İle İlgili Başsavcılıktan Flaş Açıklama
33 views
08 Haziran 2021 - 16:00

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Thodex bünyesinde işlenen suçlarla ilgili asılsız haberlerin yer aldığının görüldüğü üzerine kamuoyunu bilgilendirmek üzere basın açıklaması yaptı.

AA’da yer alan haberde, bahse konu soruşturma kapsamında yapılan kimlik tespitine müteakip derhal harekete geçildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“FİRMA SAHİBİNİN MAL VARLIĞINA EL KONULMUŞTUR”

“Firma sahibi olan Faruk Fatih Özer’in taşınmaz, ulaşım aracı, banka hesabı ve benzeri mal varlıklarına İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği’nin 24 Nisan tarihli kararıyla el konulmuştur.

15 ŞÜPHELİNİN MAL VARLIĞI İÇİN EL KOYMA TEDBİRİ

Daha sonra yapılan tespitlere göre 15 ayrı şüphelinin mal varlıklarına el konulması için sulh ceza hakimliğinden talepte bulunulmuş, İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin talebi tüm şüpheliler açısından 29 Nisan’da kabul etmesi üzerine el koyma tedbirleri uygulanmıştır.

“TEDBİRLERİN GECİKTİĞİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Soruşturmanın devamında kimliği belirlenip yakalanan 1 şüpheli hakkında daha aynı yönde talepte bulunulmuş, İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği’nin talebi 20 Mayıs’ta kabul etmesi üzerine bu şüpheli açısından da el koyma tedbirleri uygulanmıştır.

Adı geçen yapılanmaya ilişkin yürütülen soruşturmamız kapsamında uygulanan el koyma tedbirlerinin geciktiğine dair haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır.”

 

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !