Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

TBMM bahçesine yıldırım düştü!

Son dakika haberine göre TBMM’nin bahçesine yıldırım düştü. Yıldırım düşmesi sonucu kısa süreli panik yaşandı. Polis ekipleri ve Meclis personeli, ağacın çevresinde önlem aldı. Olayda yaralanan olmadı.

TBMM bahçesine yıldırım düştü!
242 views
22 Mart 2021 - 13:24

Başkent’te sabah saatlerinden itibaren sağanak etkili oldu. Saat 11.30 sıralarında gök gürültüsü ve şimşek çakması ardından TBMM bahçesindeki çınar ağacına yıldırım düştü. TBMM kampüsü içinde iktidar kulisi karşısındaki ağaca isabet eden yıldırım, çevrede paniğe neden oldu. Bu yıl bakıma alınan tarihi ağaç, yıldırım isabet etmesi sonucu ortadan ikiye ayrıldı. Polis ekipleri ve Meclis personeli, ağacın çevresinde önlem aldı. Olayda yaralanan olmadı.

TBMM’DEN AÇIKLAMA

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığınca, ağaca yıldırım düşmesi olayı ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “Pazartesi günü saat 11.35 sularında TBMM Eski Milletvekili Otoparkı girişinde bulunan ağaca yıldırım düşmüştür. Yıldırım düşen ağaçtan parça kopması sonucunda küçük çaplı maddi hasar oluşmuş herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır” denildi.

CNN Türk muhabiri Duygu Ayaz Bayram, TBMM bahçesine yıldırım düşmesinin ardından yaşananları anlattı.

İşte Duygu Ayaz Bayram’ın sözleri:

TBMM bahçesinde çok büyük ağaçlar var, o ağaçlardan birine yıldırım düştü. Yıldırım düşen ağaç ortadan ikiye ayrılarak kırıldı ve yola devrildi. Basın mensuplarının giriş yaptığı kapıya çok yakın bir nokta. 100 yıllık ve çok büyük ağaçlar olduğunu söylemek mümkün. TBMM’de kırılan parçasının oradan kaldırılması için çalışma yapılıyor.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !