Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Kaptan Kır’ın Ölümünde Büyük Şüphe!

Kaptan Kır’ın Ölümünde Büyük Şüphe!
8 views
23 Eylül 2021 - 10:42

Liberya’nın Greenville limanında geçirdiği güverte kazasından 14 gün sonra yaşamını yitiren kaptan Uğur Kır’ın annesi, oğlunun bir dizi ihmal sonucunda yaşamını yitirdiğini söyledi.

Türk gemisi M/V Erkul-S, geçen temmuz ayında Çin Halk Cumhuriyeti’ne götüreceği cam cevherini almak için Liberya’nın Greenville Limanı’ndayken tropik yağmurların yaklaşması üzerine ambar kapaklarının kapatılması gerekti. 3. Kaptan Uğur Kır (23) ambar kapaklarının kapatılma işleminin sorumlusu olarak güvertede bulunuyordu. Ambarın vincini bağlama düzeninden çözmek isteyen genç kaptan, küpeşte ile vinç arasına sıkıştı. Gemi kaptanı Kır’ı Greenville’deki bir hastaneye gönderdi. Kır’ı muayene eden Liberyalı doktor, röntgen bile çekmeden genç kaptanı gemiye geri gönderdi. 60 deniz mili açıkta seyir halinde olan gemide ağrıları artan genç kaptan, kazadan 14 gün sonra bilincini yitirdi. Açık denizdeki gemiye acil yardım ulaştırılamazken 17 Temmuz gecesi genç kaptan hayatını kaybetti.

Kaptan Kırın ölümünde büyük şüphe Telefonunda ne var

 

NEDEN GEÇ HABER VERİLDİ?

Anne Nurgül Kır oğlunun bir dizi ihmal sonucunda yaşamını yitirdiğini söyledi. Gemi kaptanı ve bağlı olduğu şirket Gent Denizcilik’in en büyük hatasının oğlunun röntgenini çektirmeden sefere devam ettirmeleri olduğunu belirten Kır, “Donanımlı bir hastaneye sevk edilse röntgende iç organlarının büyük zarar gördüğü belirlenirdi. Haber verselerdi evladımızı İstanbul’a getirirdik. Sefere devam ettirerek ölümüne davetiye çıkardılar” ifadelerini kullandı.

 TELEFONUNDA NE VARDI?

Genç kaptanın tüm eşyalarının kendilerine teslim edilmesine rağmen iki cep telefonu ve bilgisayarının verilmediğini belirten Nurgül Kır, gemide tuttuğu günlüğünün de kayıp olduğunu söyledi. Anne Kır, “Bize verilmeyen günlüğünde ve telefonlarında ölümüyle ilgili bilgiler olabilir. Şirketin bizi aramaması süpheleri artırıyor” dedi.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !