Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

İnce’den Kılıçdaroğlu’nun çağrısına ‘olumlu’ yanıt! Canlı yayında detayları paylaştı…

İnce’den Kılıçdaroğlu’nun çağrısına ‘olumlu’ yanıt! Canlı yayında detayları paylaştı…
HaberKonseyi Editör
HaberKonseyi Editör( editor@haberkonseyi.com )
25 views
24 Mart 2023 - 10:27
Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir canlı yayında, “Muharrem İnce’den beklentiniz nedir?” sorusuna “Beklentim, olması gereken şu; birinci turda seçimi almak ve Türkiye’yi ikinci kez yormamak” yanıtını verdi. Bu açıklama üzerine tv100 programcısı Candaş Tolga Işık, Muharrem İnce ile görüştü. Işık, İnce’nin mesajlarını tv100’ün ses getiren programı Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık canlı bağlantı yaparak anlattı.

İnce'den Kılıçdaroğlu'nun çağrısına 'olumlu' yanıt! Canlı yayında detayları paylaştı…

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu katıldığı canlı yayında şunları söyledi:

Seçim birinci turda biter benim kanaatim. Vatandaş değişimden yana. Artık bu kavganın son bulması gerekiyor. Siyaset dediğiniz kavga aracı değildir. Siyaset halka iyilikte yarışmadır. AK Parti muhalefet düştüğünde bunu görecek, kavganın olmadığını, onların parlamentoda dışlanmayacağını. Şu anda AK Parti ve MHP muhalefeti tamamıyla dışlamış durumunda. Türkiye’yi buradan çıkaracağız. Sayın İnce bir partinin başkanıdır. Ben bütün partilere saygı duyarım. Elbette karar, takdir kendisine aittir” diyen Kılıçdaroğlu, “Ama bizim hedefimiz Millet İttifakı olarak birinci turda kazanmak ve Türkiye’yi ikinci bir seçimle yormamak. Bir günü bile, bir saati bile kaybetmek istemiyoruz. Deprem bölgesiyle ilgili bazı özel yasaları süratle çıkarmak istiyoruz. Partinizin ve Millet İttifakı’nın tabanından Muharrem İnce’ye yoğun bir eleştiri geliyor. Yer yer hakaretler de geliyor. Ona diyorlar ki, ‘Seçimi ikinci tura bıraktırma’. Siz arayacak mısınız ya da çağrıda mı bulunacaksınız?” sorusunu Kılıçdaroğlu, “Kim olursa olsun hakarete karşıyım. Düşüncesine katılmasınız o kadar. Eleştirebilirsiniz buna da saygı gösteririm. Siyaset iyilikle yarışmaktır. Elbette ben partileri ziyaret ettim ediyorum, Memleket Partisi’ni de ziyaret edeceğim.

“Muharem İnce’den beklentiniz nedir?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Beklentim, olması gereken şu; birinci turda seçimi almak ve Türkiye’yi ikinci kez yormamak gerekiyor” yanıtını verdi. İnce’den Kılıçdaroğlu’nun yanıtına cevap geldi.

İnce, tv100 programcısı Candaş Tolga Işık’a konuştu. İnce, “100 bin imzayı toplayayım önce Kemal Bey benim abimdir, genel başkanımdır. Onun sözünü dinler, memnuniyetle de görüşür, konuşurum” dedi.

O GÖRÜŞMEYİ tv100’DE ANLATTI

Işık, tv100’ün ses getiren programı Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu’da, Muharrem İnce ile yaptığı görüşmeyi anlattı. Işık şunları söyledi…

Bu haber www.medyaradar.com ‘dan alınmıştır.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !