Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

menu1

Elektrik Kesintisi Hakkında Açıklama Yaptı

detay1
Elektrik Kesintisi Hakkında Açıklama Yaptı
6 views
02 Ağustos 2021 - 14:32
detay2

Türkiye’de pek çok ilde yaşanan elektrik kesintilerinin yaşandığına dair paylaşımlar sonrası “elektrikkesintisi” etiketi sosyal medyada gündem oldu. İstanbul ve İzmir’in yanı sıra başka illerde de plansız kesintilerin de olduğu iddiası üzerine Enerji Bakanlığı açıklama yaparak, “Aşırı sıcaklar nedeniyle elektrik tedarikinde yaşanan kesintiler bugün itibarıyla sonlanmıştır.” sözlerine yer verdi.

Sosyal medyada pek çok kullanıcı, yaşadıkları illerde elektrik kesintilerinin meydana geldiğine ilişkin paylaşımlarda bulundu.

BİRÇOK İLDEN KESİNTİ MESAJI GELDİ

İstanbul, İzmir, Konya, Gaziantep, Kayseri ve Hatay’dan çok sayıda “elektrik kesintisi” haberi gelirken, illerdeki elektrik dağıtım şirketlerinin internet sitelerine ve çağrı merkezlerine ulaşımda sıkıntı yaşandığı öne sürülüyor.

BAKANLIK’TAN AÇIKLAMA: KESİNTİLER SONLANDI

Konu hakkında bir açıklama yapan Enerji Bakanlığı, “Aşırı sıcaklar nedeniyle elektrik tedarikinde yaşanan kesintiler bugün itibariyle sonlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Artan talep nedeniyle son birkaç haftada elektrik tüketiminde Cumhuriyet tarihinin rekor seviyelerine ulaşılmıştır. Ulusal elektrik altyapımız artan taleplerin karşılanması için maksimum seviyede üretime devam etmektedir. Ancak son zamanlarda hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle elektrik tedarikinde kısmi kesintiler yaşanmıştır. Kesintilerin yaşandığı bölgelere acil müdahale ekipleriyle ilk müdahaleler yapılmış olup, an itibarıyla ülke genelinde kesintiler sonlandırılmıştır”

Son Dakika! Enerji Bakanlığı: Aşırı sıcaklar nedeniyle elektrik tedarikinde yaşanan kesintiler bugün itibariyle sonlanmıştır
detay3
kayıt2

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !