Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Son Dakika: Cristiano Ronaldo’nun röportaj serisi devam ediyor! Yine olay iddialar…

Son Dakika: Cristiano Ronaldo’nun röportaj serisi devam ediyor! Yine olay iddialar…
HaberKonseyi Editör
HaberKonseyi Editör( editor@haberkonseyi.com )
85 views
15 Kasım 2022 - 9:38

Manchester United ve Cristiano Ronaldo arasındaki kriz her geçen gün derinleşiyor. Piers Morgan’a verdiği röportajın ilk bölümüyle ortalığı karıştıran Portekizli futbolcunun yeni açıklamaları servis edildi. Cristiano Ronaldo röportajının ikinci bölümünde yine çarpıcı iddialar bulunuyor.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester United forması giyen Cristiano Ronaldo’nun gündemi sarsan açıklamaları devam ediyor. Dünyaca ünlü gazeteci Piers Morgan ile 90 dakikalık bir televizyon röportajı gerçekleştiren Portekizli futbolcunun açıklamalarının yeni bölümü yayınlandı.

Röportajın ilk bölümünde Manchester United’a transfer olma sürecinden teknik direktör Erik ten Hag ile yaşadığı krizlere, Wayne Rooney’nin hakkında yaptığı eleştirilerden Ralf Rangnick dönemine kadar her şeyi dobra dobra anlatan Ronaldo, röportajın ikinci bölümünde ise kızının hastalığında bile kendisine inanılmadığını söyledi.

Portekizli futbolcunun olay röportajının ilk bölümünün yayınlanmasının ardından açıklama yapan Manchester United yönetimi, durumun incelendiğini ve ilgili kararların kısa süre içerisinde verileceğini duyurmuştu. İşte son iki gündür Ronaldo – Manchester United cephesinde yaşananlar…

 

Son Dakika: Cristiano Ronaldonun röportaj serisi devam ediyor Yine olay iddialar... Kızımın hastalığına inanmadılar, utanç verici... Arkadaşım değil onlar...

 

RÖPORTAJIN İLK BÖLÜMÜ

“ERIC TEN HAG’A SAYGI DUYMUYORUM”

Manchester United bana ihanet etti. Erik ten Hag’a saygı duymuyorum çünkü o bana saygı duymuyor. Bana saygı göstermeyen birine ben de saygı göstermem. Çok fazla üzerime geliyorlar ve beni sürekli takımdan ayrılmam için zorluyorlar. Kötü gidişatın sebebi benmişim gibi gösteriliyorum. Sadece teknik direktör değil kulüpteki birkaç kişi daha bunu yapıyor. İhanet uğramış gibi hissediyorum. Buna cevap vermemeliyim. Bilmiyorum… Ama neyse umurumda değil. İnsanlar doğruyu dinlemeli. Evet, ihanete uğramış hissediyorum. Bazılarının beni burada istemediğini hissediyorum. Sadece bu sezon değil geçen sezon da…

“ONDAN DAHA YAKIŞIKLI OLDUĞUMU SÖYLEMEME GEREK YOK”

Wayne Rooney’nin beni bu kadar sık eleştirmesine anlam veremiyorum. Sanırım o emekli olmuşken ben hala elit seviyede Futbol oynuyor olduğum için… Ondan daha yakışıklı olduğumu söylememe gerek yok zaten.

“TARAFTARLAR GERÇEĞİ BİLMELİ”

Bence taraftarlar gerçeği bilmeli. Bu kulüp için en iyisini istiyorum. Bu yüzden Manchester United’a geldim. Ama burada City, Liverpool ve hatta şu anki Arsenal gibi en üst seviyeye ulaşmamıza yardımcı olmayan bazı şeyler var. Bence bir noktada bu kulüp zirvede olmalı ama ne yazık ki değil. Picasso’nun dediği gibi bir şeyi yeniden yaratmak için önce onu yok etmeniz gerekiyor. Buna benimle başlarlarsa bu sadece benim bir sorun. Manchester United’ı seviyorum, taraftarları seviyorum. Onlar her zaman benim yanımdalar. Ama farklı bir şeyler adına çok, çok şeyi değiştirmeleri gerekiyor. Kulübün hak ettiği yolda olmadığını herkesten daha iyi biliyor. Elbette farkında. Herkes farkında. Bunu göremeyenler… Görmek istemedikleri için kör taklidi yapıyorlar.

 

Son Dakika: Cristiano Ronaldonun röportaj serisi devam ediyor Yine olay iddialar... Kızımın hastalığına inanmadılar, utanç verici... Arkadaşım değil onlar...

 

“FERGUSON’DAN SONRA İLERLEME SIFIR”

Manchester United, Sir Alex Ferguson’ın görevden ayrılmasından sonra hiçbir gelişim gösteremedi. İlerleme sıfır. Hiçbir gelişim görmedim. Kalbimin sesini dinledim. Sir Alex bana ‘Manchester City’ye gidemezsin’ dedi. Ben de ‘Tamam Patron’ dedim

“RALF RANGNICK’İN ADINI BİLE DUYMADIM”

Bir teknik direktör bile değilseniz nasıl Manchester United’ın başındaki patron olacaksınız? Adını bile duymadım.

RÖPORTAJIN İKİNCİ BÖLÜMÜ

“UTANÇ VERİCİ”

“Manchester United yöneticileri yeni doğan kızımın hastalığına inanmadı. Bu utanç verici çünkü benim sözüme güvenmediler. Sezon öncesi hazırlık kampına da bu yüzden katılmamıştım, ailemin yanında olmam gerekiyordu. Bildiğiniz gibi Manchester United marketing yapan bir kulüp. Onlar paralarını pazarlamadan, spordan alıyorlar ama bence Glazerlar durumu umursamıyor.”

“ARKADAŞIM DEĞİL, MESLEKTAŞIM”

“Rooney ve Gary Neville benim arkadaşım değil, meslektaşım. Birlikte oynadık ama asla bir akşam yemeği yemeyeceğiz. Dikkat çekmek için adımı kullanıyorlar. Aptal değiller, dünyanın en çok takip edilen kişisiyim, bu tesadüf değil…”

 

Son Dakika: Cristiano Ronaldonun röportaj serisi devam ediyor Yine olay iddialar... Kızımın hastalığına inanmadılar, utanç verici... Arkadaşım değil onlar...

 

VE MANCHESTER UNITED’DAN AÇIKLAMA

Manchester United’dan Cristiano Ronaldo’nun medyada çıkan röportajı hakkında açıklama geldi.

United, Cristiano Ronaldo’nun açıklamalarının inceleneceğini ve değerlendirildikten sonra açıklama yapılacağını duyurdu.

1 MİLYON STERLIN CEZA VERİLEBİLİR

Ayrıca Portekizli futbolcuya 1 milyon Sterlin para cezası verilebileceği iddia edildi.

AMORİM: GELECEĞİNE KENDİSİ KARAR VERECEK

Öte yandan Cristiano Ronaldo için Sporting Teknik Direktörü Ruben Amorim de konuştu.

Portekiz ekibinin teknik direktörü, “Cristiano Ronaldo, Manchester United tarafından ihanete uğradığını söyledi. Sporting’in kapıları ona açık mı?” şeklinde gelen soruya, “Bu soru bana binlerce kez soruldu. Sporting’te herkes onu sever, söylenecek çok fazla bir şey yok. Geleceğine kendisi karar verecek. Buna nasıl baktığımı söylemeyeceğim. Yaz aylarında işlerin benim istediğim gibi gitmediği açık. Bir kulüp, bir yapı var. Ronaldo, Manchester United’ın oyuncusu.” diye cevap verdi.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !