Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Kim Kardashian’a Dava Şoku

Kim Kardashian’a Dava Şoku
53 views
25 Mayıs 2021 - 10:19
Rapçi Kanye West ile boşanma aşamasında olan Kim Kardashian’ın evinde çalışanlar, maaşlarının ödenmediği ve diğer haklarının verilmediği gerekçesiyle ünlü yıldıza dava açtı

Reality show yıldızı Kim Kardashian’ın, Hidden Hills’teki evinde çalışanlarıyla başı dertte. Kardashian, çalışanlarına maaş ödememekle suçlanıyor.

“GÜNDELİK ÇALIŞAN MUAMELESİ YAPIYOR”

40 yaşındaki yıldızın yedi çalışanı, işe alındıkları tarihte kendilerine tam zamanlı çalışanlar oldukları söylenmesine rağmen, gündenlik çalışan muamelesiyle karşılaştıklarını ve yan haklarını alamadıklarını öne sürdü.

“KIM KARDASHIAN SORUMLU DEĞİL”

Kim Kardashian’ın bir temsilcisi, konuyla ilgili TMZ’ye konuşarak, mülkte devam eden bakım ve temizlik hizmetleri için çalışanların bir şirket tarafından tutulduğunu, Kardashian’ın bu şirketin işlerini nasıl yönettiğinden ve doğrudan personeliyle yaptıkları anlaşmalardan sorumlu olmadığını iddia etti.

Temsilci, “Kim, aracı şirketle çalışanlar arasındaki meselenin bir an önce hallolmasını, şirketin en kıa sürede çalışanların sorununu gidermesini umuyor” dedi.

Mahkeme belgelerine göre, çalışanlar, kendilerine maaş bordolarının verilmediğini, maaşlarının düzenli bir programa göre ödenmediğini, kendilerine yemek ve dinlenme molaları verilmediğini, harcamaları için uygun şekilde geri ödemelerinin yapılmadığını, çalışma saatlerini kaydedilmesi için bir sistem sağlanmadığını ve fazla mesai için ödeme yapılmadığını iddia etti.

Çalışanlar, zararlarının tazmin edimesini talep etti.

BOŞANMA AŞAMASINDA

Öte yandan attığı her adımla konuşulan Kim Kardashian’ın, dört çocuğunun babası kanye West ile de boşanma davası sürüyor.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !