HaberKonseyi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

‘’Buradan Giyersin , Oradan Görünür’’

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘’Buradan Giyersin , Oradan Görünür’’
1.340 views
16 Temmuz 2021 - 14:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Melike Çamlıoğlu -MA Marka Kurucusu ve Tasarımcısı

MA markasının 2019 yılından beri kurucusu ve tasarımcısıyım. Bu marka Dubai merkezli olarak Orta Doğu’ya hitaben kuruldu ;  MA markası ; arka planda büyük bir ekipten oluşuyor. Atölyemizde tasarımcılarımız, terzilerimiz, ütücümüz , satış pazarlama, halkla ve uluslararası ilişkilerden hepsi kendi dalının  uzmanı olmuş; usta- kalfa -çırak üçlemesini  ve Lonca teşkilatını bilen Osmanlı’dan bu zamana bu kültürü uygulayan emektarları. Orta Doğu’yu hub alan tasarımlarımız, etnik,birleştirici,uniuqe konforlu, multi-national ‘a hitap etmektedir.Artık insanlar fabrika çıkışı ürünleri giymek onların ‘’ben’’ duygusunu tatmin etmiyor, çünkü seri numarası aynı bir ürün sadece  ‘biz’e’’ ve  ‘’onlar’a’’ hitap edebilir. Yekpare desen, ölçü ve kumaş tuşesi MA ‘da sizlerle buluşuyor.

Arap kültürü hakkında toplumda çok büyük bir yanlış manipülasyon ve algı yaratılıyor. Katiyen çok yanlış ve asla doğru değil. İnsanlar hayatlarında bir kere yurt dışına çıkmamış ama ahkam kesmeleri belki bir dünya turu atmıştır. Kah Araplar eller yemek yer, kah Araplar kadına değer vermezler….

Bunu duyunca kahkaha atmamak elde değil. Gerçek bir Birleşik Arap Emirliğine mensup vatandaşa

Çatal bıçak takımı verin , hepsini büyüğünden küçüğüne dizer, tatlı kaşığını da tabağın yukarısına koyar hatta ara sıcaklar  kaşığım eksik der… He bir de  şu değer ve güvende olma sorunu var. Dubai havalimanında asla X-ray cihazları yoktur ve insanlar evlerinde anahtar kullanmazlar çünkü kıskançlık yok, refah seviyesi yüksek kimse kimseyi değersizleştirecek amaçları yok… kadınlara gelirsek; eşlerini güzel giyindirmek istiyorlar böylece ilk adresleri ipeğin adresi MA markası oluyor. Ve gerçek bir Arap erkeğinin benden yaşça büyük olmasına rağmen şükranlarını ve minnettarlığını göstermek için elimi öpüp alnına koymasına şahit oldum. Gözlerimden akan yaşları amforada saklamak, zamanı dondurmak o gün istemiştim.MA ‘nın anlamına gelirsek ;  kısa ve öz ; markalar  akılda kalıcı iki ya da üç harften oluşan fonetik marka isimleri seçmeliler ki hafızaların kiracısı değil sahibi olsun . Bunu insanlar o kadar soruyor ki… MA Arapça su demek ; temiz olmayı ve paklığı ifade ediyor, ayrıca ‘’Ma aile ‘’ kavramından yola çıkarak herkesi kucaklıyoruz anlamı da var.  Ee diğer  anlamı da bana kalsın  , değil mi ?

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.