Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Bakan Nebati’den KKM mesajı: Haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum

Bakan Nebati’den KKM mesajı: Haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum
HaberKonseyi Editör
HaberKonseyi Editör( editor@haberkonseyi.com )
21 views
15 Ağustos 2022 - 10:09

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kur Korumalı Mevduat sistemini eleştirenlere yönelik olarak “Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleri ile mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum” dedi.

Kur Korumalı Mevduat sistemine her geçen gün talep artışı gerçekleşiyor. Vatandaşlar Döviz yerine Türk Lirası’na güvenerek yatırımlarına devam ederken bazı kişilerin eleştiride bulunmasına yönelik olarak Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati açıklamada bulundu.

Bakan Nebati “Vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum” dedi.

Bakan Nebati’nin açıklamaları şöyle:

“Kur Korumalı TL Mevduat hesabı, milletimizin tasarruflarını döviz yerine Türk Lirası’na yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomimize çok önemli katkı sağlayan bir enstrümandır.

Tasarruf sahiplerinin 3’te 1’i döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor, Böylece hem ekonomik büyümemize katkı sağlıyor hem tasarruf ediyor hem de döviz kurlarında manipülasyon yapmak isteyen kötü niyetli güçlerin yoluna taş koyuyor.

Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleri ile mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan Kur Korumalı TL Mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum.”

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !