Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Yılmaz Erdoğan’dan “kumpas” davası: Görüntüler gizlice çekilmiş

Yılmaz Erdoğan’dan “kumpas” davası: Görüntüler gizlice çekilmiş
HaberKonseyi Editör
HaberKonseyi Editör( editor@haberkonseyi.com )
3 views
16 Nisan 2024 - 14:12

Ünlü oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan, model Cansu Taşkın tarafından sosyal medyada paylaşılan özel görüntüler nedeniyle hukuki yollara başvurma kararı aldı.

Yılmaz Erdoğan’dan “kumpas” davası: Görüntüler gizlice çekilmiş - Sayfa 1

Halktv.com.tr’de yer alan habere göre, şubat ayında Erdoğan ile Taşkın arasında bir ilişki olduğu söylentileri medyada dolaşıma girdi. Ancak her iki taraf da konu hakkında uzun süre sessiz kaldı. Bu sessizlik, Cansu Taşkın’ın kardeşi Elif Vurgun tarafından geçtiğimiz hafta yayınlanan ve ilişki iddialarını destekleyen görüntüleri sosyal medyadan paylaşmasıyla gündeme tekrar geldi.

16

Yılmaz Erdoğan’dan “kumpas” davası: Görüntüler gizlice çekilmiş - Sayfa 2

Edinilen bilgilere göre, Cansu Taşkın ve Elif Vurgun, geçen ağustos ayında Yılmaz Erdoğan’ın çiftlik evine misafir oldular. İkili, Erdoğan ile çekilmiş bazı fotoğrafları ‘anı’ olarak sosyal medyada paylaştı. Gündeme gelen videoyu ise ünlü oyuncu Erdoğan’ın haberi olmadan kaydedildiği öne sürülüyor.

26

Yılmaz Erdoğan’dan “kumpas” davası: Görüntüler gizlice çekilmiş - Sayfa 3

İddiaya göre, Vurgun’un telefonla konuşuyormuş süsü verdiği esnada cep telefonu kamerası ile ortamı kaydetmeye başladı ve bu şekilde Erdoğan’dan habersiz olarak iki isme ait görüntüler kaydedildi.

36

Yılmaz Erdoğan’dan “kumpas” davası: Görüntüler gizlice çekilmiş - Sayfa 4

Yılmaz Erdoğan’la yakınlaşan Cansu Taşkın, evinde misafir olduğu Erdoğan’ın aramalarına ve mesajlarına yanıt vermemesi üzerine, şubat ayında ilişkileri olduğunu iddia ederek basına bilgi sızdırdı.

46

Yılmaz Erdoğan’dan “kumpas” davası: Görüntüler gizlice çekilmiş - Sayfa 5

Ancak Yılmaz Erdoğan, kendisiyle ilişkilendirilen bu görüntülerin sosyal medyada dolaşıma sokulmasından sonra büyük bir öfke duyduğu belirtildi ve avukatları aracılığıyla Taşkın ve Vurgun hakkında dava açılması için talimat verdi.

56

Yılmaz Erdoğan’dan “kumpas” davası: Görüntüler gizlice çekilmiş - Sayfa 6

Yılmaz Erdoğan, “TCK 134. Madde” uyarınca, kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden kişilere yönelik hukuki işlem başlatacak. Bu maddeye göre, gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması yoluyla ihlal edilmesi durumunda, failler bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası alabilir.

66

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !