Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

LGS nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?
12 views
05 Ağustos 2022 - 12:15

LGS 2. nakil tercih 2022 sonuçları için geri sayım! LGS nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS 2. nakil tercih 2022 sonuçları için geri sayım LGS nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LGS nakil tercih sonuçları ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. LGS 2022 yılında haziran ayında düzenlendi. Bu yıl 8’inci sınıf öğrencisi olan 1 milyon 236 bin öğrenci için LGS maratonu gerçekleşti. Sınava giren adaylar heyecanla tercih sürecini takip ediyorlar. LGS 2. nakil başvuruları için bugün son gün. Peki, LGS nakil tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS nakil tercih sonuçları ile ilgili MEB son dakika açıklaması bekleniyor. LGS’ye giren adaylar 2. nakil başvurularını 1 Ağustos ve 5 Ağustos tarihleri aralığında gerçekleştiriyorlar. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, ‘Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın; çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek.’ dedi ve LGS nakil tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında bilgi verdi.

LGS 2. NAKİL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS 2. nakil sonuçları 8 Ağustos tarihinde açıklanacak. LGS 3. tercih işlemleri 1 Ağustos ve 5 Ağustos tarihleri aralığında yapılacak.

LGS boş kontenjanları ve taban puanları ile ilgili açıklama yapıldı. 2022 Yerel Yerleştirme 1 Ağustos 2022 tarihli Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Yerleştirme sonuçlarına göre, tercihe yerleşen en son öğrencinin yerleştirilme taban bilgileri ve tercih boş kontenjanları yayımlandı.

LGS TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

BAKAN ÖZER’DEN AÇIKLAMA

Yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvurularının 1-5 Ağustos tarihleri arasında yapılabileceğini kaydeden Özer, “İkinci nakil yerleştirme sonuçları, 8 Ağustos’ta açıklanacak. Böylece merkezî yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos’ta tamamlanacak. İkinci nakil yerleştirme sonunda da hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos’ta yerleştirme süreci tamamlanacak. Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın; çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek.”  ifadelerini kullandı.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !