Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

‘Çakarlı Araba’ Tepkisine Açıklama Geldi

‘Çakarlı Araba’ Tepkisine Açıklama Geldi
29 views
22 Mayıs 2021 - 12:01
Yeni Malatyaspor forması giyen ünlü futbolcu Adem Büyük’ün eşi Merve Büyük’ün çakarlı ve sirenli aracıyla emniyet şeridinden ilerlediği anlar büyük tepki topladı. Videoda arka koltukta oturan oğlunun, “Anne biz polis miyiz?” sözlerine, “Evet, biz polisiz. Sen ve ben…” yanıtını verdiği duyulan Büyük, gelen eleştirilerin ardından konuyla ilgili Instagram’dan açıklama yaptı

Yeni Malatyaspor forması giyen Galatasaraylı eski futbolcu Adem Büyük’ün eşi Merve Büyük, dün sosyal medya hesabından yayınladığı video büyük tepki topladı.

“ANNE BİZ POLİS MİYİZ?”

Büyük, dün Instagram’dan oğlunun da içinde bulunduğu çakarlı bir araçta İstanbul trafiğinde emniyet şeridinden ilerledikleri videolar paylaştı. Merve Büyük’ün yayınladığı gönderide, arka koltukta oturan oğlunun, “Anne biz polis miyiz?” sözlerine, “Evet, biz polisiz. Sen ve ben…” yanıtını verdiği duyuluyor

TEPKİ TOPLADI

32 yaşındaki Merve Büyük, videoların sosyal medyada hızla yayılması ve gelen tepkilerin ardından konuyla ilgili açıklama yaptı.

“HİÇBİR ZAMAN ÇAKARLI BİR ARACIMIZ OLMAMIŞTIR”

“5 yaşındaki evladımın sorduğu masumane bir sorunun olmadık noktalara çekiliyor olması cidden çok üzücü” diyen Büyük, konuyla ilgili şunları söyledi:

Büyüyünce polis olmak isteyen masum bir erkek çocuğunun bu diyalogları neden sizi bu kadar rahatsız etti? Gerçekten anlamak mümkün değil… Hiçbir zaman çakarlı bir aracımız olmamıştır, videonun çekildiği araç siyasetçi bir aile dostumuzun aracıdır. Olaya konu olan aracı video çekimi esnasında benim kullanmadığım da gayet açık bir şekilde bellidir.

Alın, tekrar koyuyorum. Ben aracın misafir koltuğunda oturuyorum. ‘Eşin kullanıyor’ diyorsunuz. Benim eşim Galatasaray maçının ertesi gününden beri Hopa’da! Onca hakaret ettiğiniz video… 5 yaşında bir çocuğa ‘Evet, biz polisiz… Sen ve ben…’ dediğim için!

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !