Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Z- kuşağı?

Z- kuşağı?
Demet Söz
Demet Söz( demet.soz@haberkonseyi.com )
138 views
09 Ocak 2023 - 14:00

Yıllar önce, hepimizin hayranı olduğu sevgili arkadaşım Yılmaz Erdoğan’ın; Senin yazman lazım diyerek hediye ettiği bir düzine kara kalem buldum çekmecede bir  süre önce! Hatırı sayılır bir rötardan sonra.. Yaşar Çakmak bana böyle bir fırsat verme nezaketini gösterdi. Şanslıyım ki, yazmak isteğim başlıklar konusunda özgür bırakıldım. Nasıl anlatsam, nereden başlasam diye düşünürken… Aklıma en trend konulardan biri.. Z kuşağı geldi.

Biz ve bizden önceki kuşakların (İngiliz aklının da iteklemesiyle) “yaparsa onlar yapar, bilirse onlar bilir (batı)” diyerek aşağı çektiği türk insanı ve gençliğine sinsice yapılan bu psikolojik şiddet her daim sinirimi bozmuştur! Çünkü gerçek dışıdır.. Çünkü cahilce bir batı hayranlığıdır! Batı hayranı o arkadaşlara şu an Usa’ de Youtube’da en çok izlenen ve artık TV kanallarında bile tartışma konusu haline gelen “Humilliating Gen-Z”.. yani…”utanç verici Z kuşağı” videolarını izlemelerini tavsiye ediyorum!
Her eyaletten ve farklı şehirlerde çekilmiş videolar! Sorular en basit,ilkokul düzeyinde sorular!Hemen bi’kaç örnek vereyim.

Soru: USA dışında 3 ülke sayın?
Cvp: Sadece Canada diyen oldu..biri İngilizler ve Fransızlar aynı diil mi diye soruyu soran kişiye sordu!
Soru:Kaç tane ay vardır?
Cvp: 50 diyen oldu..ortalama da 10’da anlaştılar:)
Soru:3×3×3?
Cvp: 36’ya nasıl geldiler anlamadım ama en az on kişi 36 dedi.
Soru:Şu an hangi kıtanın üzerinde siniz?
Cvp: Bilen çıkmadı
Utanç verici olmaktan öte korkutucu diil mi?
Düşünsenize..bunlardan biri Amerikan Başkanı olsa..Allah dünyaya acısın! Arap yarımadasını Avrupa… Avrupa’yı Arap Yarımadası zannedip demokrasi getirse:).. halimiz nice olur:)
Son olarak.. Şunu diyorum ki; Pırıl pırıl,hepsinden önemlisi ahlaklı genç insanlarımıza… “Vizyonu ancak orada ve onlardan bulabilirsiniz” yalanını ve haksızlığını yapmak bu topraklara sinsice yapılan bir ihanettir! Haritada kendi ülkesini gösteremeyen Amerika’nın Z kuşağından gelecek vizyon lütfen yerinde kalsın.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !