Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

günaydın avrupa parlamentosu!!!

günaydın avrupa parlamentosu!!!
Demet Söz
Demet Söz( demet.soz@haberkonseyi.com )
104 views
19 Aralık 2022 - 13:50

Geçen haftadan beri dünya neyi konuşuyor… Biliyor musunuz? Gerçi bilmemekte haklı olabilirsiniz çünkü bu skandal tüm gündemi değiştirmişken, bize Türkiye’de loser kavgası izletiliyordu! Sonunun bir yere varmayacağını bildiğimiz… Muhalefetin boş taht oyunlarını izledik. Dünyayı sadece Türkiye’de iktidar olmakla eşdeğer gören, dünyada olanların ülkemizi  nasıl etkileyeceğini göremeyen politikacılara tahammül edemiyorum.!
Bize bu saçmalıklar dayatılırken, tüm dünya Avrupa Parlamentosunda ki büyük rüşvet skandalıyla çalkalanıyordu.  Mesele şu; Parlamento başkan yardımcısı Yunan Parlamenter Eva Kaili ve beraberindeki, babası dahil 5 kişi, Katar’ın  Schengen ülkesi olması için rüşvet alırken suçüstü yakalanıp gözaltına alınması!!! Batı’daki bu kokuşmuşluğun geçte olsa artık su yüzüne çıkıyor olmasına sevindim… Kaldı ki ben bunun, buzdağının görünen yüzü olduğunu düşünüyorum! Yıllardır tüm dünyaya parmak sallaya sallaya içi boş kibirleriyle ahlak, hukuk, demokrasi dersi veren Batı, yine yıllardır saklamayı çok iyi becerdiği ikiyüzlülüğünün ortaya çıkmasını engelleyemedi. Şundan adımın Demet olduğu kadar eminim ki; bu olay basına yansımamış olsaydı, AP yıllardır sürdürdüğü bu kokuşmuşluk ve ikiyüzlülüğü kapalı kapılar ardında yine örtbas ederdi!
Biri bana söyleyebilir mi;  nasıl  oluyor da dünyanın en küçük ülkelerindeki irili ufaklı her şeyden haberdar olan… Üstüne üstlük parmak sallayarak onlara ders veren AP, kendi binasının içindeki bu kokuşmuşluğu bugüne kadar görmüyor… Bilmiyor?
En büyük skandal diye tanımlamışlar… Ortaya çıkmış en büyük skandal deseler daha iyi olurmuş! Peki ya yazılıp çizilmemiş skandallar? Örneğin, kendinden güçsüz olduklarını düşündüklerinin kanını emmek, çifte standart uygulamak, adaletin A’sının olmadığı bir yerde sürekli adaletten bahsetmek, faşist yaklaşımlarla demokrasiden bahsetmek, dünyanın gözünün içine baka baka yalan söylemek, katliam yapan üye ülkeleri alttan almak, 21. yüzyılda sömürülen ülkelerin hala  sömürülmesine izin vermek… Daha yazabilirim. Bunlar skandal sayılmıyor mu?
Brüksel’de deprem yaşanıyormuş… Öyle yazmışlar!! Ha ha siz deprem görmemişsiniz , şöyle kafanızı kaldırıp dünyada yaptığınız depremlere bakarsanız, Brüksel’dekinin hafif bir artçı olduğunu görürsünüz’, diyesi geliyor insanın.!
Katar hikayesinin içinde şu an emekli, başka parlamenterlerde varmış… Yani babadan oğula geçen rüşvet krallığı AP’nin içinde yıllardır varmış… Ama yazık ki ancak geçen hafta anlaşılabilmiş… Yersen…
Aramalarda, evde çuvallarla nakit para… Kaçarlarken de üzerlerinden çıkmış nakit  paralar varmış. Zengin hırsız yani. Yolda” Hermes” çantasıyla yürürken… Polisin rutin arama yapmaktan çekineceği tarz hırsız…!! Hırsız olacağı kimsenin aklına gelmeyecek hırsız!  Ben bunlara boşuna yıllardır legal hırsızlar, takım elbiseli haydutlar demiyorum. Bunu hala göremememiz çok acı! Minareyi çalan kılıfını uydurur misali, yıllardır uydurdukları kılıflarla dünyanın canını okudular… M.S 390’da İskenderiye Kütüphanesinden İbn-i Sina’nın parşömenleri dahil işlerine yarayacak el yazmalarını çalıp, kalanını ateşe veren zihniyet neyse, şu anda ki zihniyetleri de aynı… Sadece farklı yöntemler geliştirdiler. Vitrine demokrasi ve insan hakları pankartını koyup öyle bir parlak ışık yansıtmışlar ki; ışık gözümüzü aldığı için arkadaki haydutlar çetesini göremiyoruz.. Bu Parlamenter kadının lakabı AP’nin en güzel kadınıymış… Görüntüye ne çok önem veriyoruz değil mi? Toplum psikolojisi böyle bir şey işte…Öğrenmemiz gereken, Hayatta hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığıdır. Bunu iyi anlamak lazım. Fare gibi, üfleye üfleye yiyerek bu hale getirdiler toplumları… Her deşifrede de yeniden etiketleyip çıkardılar karşımıza ve bizde her defasında görüntüye inanıp aldandık.
25 yıl önce ne düşünüyorsan şimdi de aynını söylüyorum. AP ve benzer birliktelikler dağılacak! Birbirlerine düşecekler.! Kainatın saatini kendi vücut saatinizle karıştırmayın… Görünen o ki; Batı’nın adalet saati ,bizim bulunduğumuz yaşam döngüsüne denk geldi ve bizim jenerasyon bunu görecek ..Dağılmaları da, dünyaya verdikleri hasar derecesinde şiddetli olacak gibi..
İnsan düşünmeden edemiyor! Biz yıllardır AB’nin kapısında bekliyoruz. Kaç hükümet geldi… Kaç hükümet geçti. Bu skandalı duyunca ,acaba Türkiye’nin yıllarca rüşvet ödememe gibi bir lüksü var mıydı ..böyle bir ihtimal olabilir mi? Yani şunu soruyorum… Bu çete bizi kaç defa kazıklamıştır sizce? Ya da rüşvet sayılabilecek neler vermişizdir ellerine?
Macaristan Başbakanı “günaydın AP” diye tweet atmış… Altına da Ronald Reagan’n kahkahalarla güldüğü toplu bir resim paylaşmış. Nazikçe dalga geçmiş… Siyasi konumu ancak bu kadarına izin vermiş… Ne yapsın ?  O da biliyor ki; bu öyle 5-6 kişilik bir çeteyle sınırlı değil… Sözünü ettiği “günaydın” bence AP ye değil.. Halka söylenmiş olabilir.
Sadece bu son olaydan bile, Türkiye’ye göz göre yapılan haksızlık ve cifte standart uygulamalarının nedenini anlayabiliriz.
Batı bedel ödeyecek derken; söylemek istediğim şu; oradaki siyasi akıl a bedeli  kendi toplumları ödetecek! Unutmayın ki, Batı toplumlarında yağma kültürü vardır. Siyasetçilerinin yaptığı hayati ve politik hatalar ülkelerine bumerang gibi döndüğünde, Batı halkının kendisi, silahın ta kendisi haline gelecek. Ben onları büyük bir kaosun beklediğini düşünüyorum.
Batı halkı bizim gibi değil… İşlerine gelmediğinde ,genlerindeki vahşilik ortaya çıkacak diye düşünüyorum. Bizde yağma kültürü yoktur… Büyük bir imparatorluğun çocukları olmaktan kalma garip bir kendine güven vardır genlerimizde… Burnumuz düşse  tenezzül edip, eğilip almayız… Ahlak anlayışımız farklıdır. Türkler toprakları ve onuru için savaşır. Batı halkı para için savaşır. Irkçı değilim, kimseyi hor görerek aşağılamak için söylemiyorum,. Ayrıca bunu ben değil, dünya tarihi söylüyor. İşte tam da bu yüzden ,orada yaşanan kaosla bizde ki kaos aynı olmaz! O yüzden yıkıcı bir bedel ödeyeceklerini düşünüyorum. Yani yıllardır sömürdükleri ülkeleri, zenginliklerini gasp ettikleri ülkeleri, yaptıkları soykırımları, katlettikleri insanları ve bunu yaparken ki yöntemleri düşünürseniz, bana hak verirsiniz.
Etme bulma dünyası diyeceğim ama beni beğenmeyeceğinizden korkuyorum!!! Bu bizim elit ve aydın kesim bilimsel dil sever.. Anladığından değil.. Sevdiğinden sadece. Ben de fizik kurallarıyla söyleyeyim: Etki=Tepki

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !