Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

BİLSEM sonuçları sorgulama ekranı 2022

BİLSEM sonuçları sorgulama ekranı 2022
134 views
19 Ağustos 2022 - 10:45
BİLSEM sonuçları sorgulama ekranı 2022: MEB.GOV.TR BİLSEM mülakat sonuçları nasıl öğrenilir, kayıtlar ne zaman

BİLSEM sonuçları sorgulama ekranı MEB.gov.tr üzerinden yapılacak duyurunun ardından erişime açılacak. 13 Haziran-12 Ağustos tarihinde gerçekleşen BİLSEM bireysel değerlendirmeleri geride kalırken, www.meb.gov.tr üzerinden ilan edilecek sınav sonuçlarına gözler çevrildi. Resim, müzik, genel zihinsel yetenek alanlarına yerleşecek olan öğrenciler, 2022 BİLSEM mülakat sonuçlarını 19 Ağustos’ta öğrenecekler. Binlerce öğrencinin katılım sağladığı söz konusu sınavın sonuçları ile başarılı bulunanlar son süreçte BİLSEM kayıt işlemlerini yapacak. Peki, BİLSEM mülakat sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, BİLSEM sonuçları sorgulama ekranı ve kayıt tarihleri

BİLSEM sınav sonucu MEB sorgulama ekranı, öğrenci velilerinin odaklandığı konulardan oldu. Söz konusu sınavın ardından Milli Eğitim Bakanlığı, BİLSEM sınavları sonrası öğrencilerin yanıtlarını inceleyecek ve sınav sonuçlarını ilan edecek. BİLSEM kayıtları 29 Ağustos-9 Eylül tarihinde gerçekleşecek. Heyecanla beklenen BİLSEM mülakat sonuçları http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu bağlantısından erişime açılacak. Sonuçlar henüz açıklanmazken takvime göre 19 Ağustos Cuma günü belli olacak.

BİLSEM SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

BİLSEM bireysel değerlendirme aşaması 13 Haziran ve 12 Ağustos tarihleri aralığında gerçekleştirildi. Kayıt hakkı kazanan öğrenciler 19 Ağustos’ta ilan edilecek.

Sınav sonuçları MEB.gov.tr üzerinden yapılacak duyuru ile belli olacak. Sonuç duyurusu geldikten sonra aşağıdaki bağlantı aktifleşecek.

BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA-TIKLAYINIZ

BİLSEM KAYITLARI NE ZAMAN?

BİLSEM’e kayıt hakkı kazanan öğrenciler işlemlerini 29 Ağustos ve 9 Eylül tarihleri aralığında yapacaklar.

İTİRAZLAR

4.1.İtirazlar, ön değerlendirme ve bireysel değerlendirme sonuçlarının https://meb.gov.tr adresinden yayımlanmasından itibaren 5 (beş) iş günü içinde il tanılama sınav komisyonlarına yapılacaktır.

4.2.Ön değerlendirme ve bireysel değerlendirme sonuçlarına yapılacak itirazlar il tanılama sınav komisyonlarınca değerlendirilecektir.

4.3.Bireysel değerlendirme sonuçları için; il tanılama sınav komisyonlarınca itiraz başvurularına ait materyallerin birer sureti, uygulama merkezlerinden talep edilecektir. Uygulama merkezleri, söz konusu materyallerin kapalı zarf içerisinde gizlilik ve güvenliğini sağlayarak; asılları kendilerinde kalmak kaydı ile il tanılama sınav komisyonlarına gönderecektir.

4.4.Yapılan ön değerlendirme ve bireysel değerlendirme içeriklerine ilişkin herhangi bir belge yayımlanmayacak ve paylaşılmayacaktır.

4.5.Faks ve e-posta yolu ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !