Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti

İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti
4 views
23 Haziran 2022 - 12:24

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Ustaosmanoğlu’nun vefat haberini alan cemaat üyeleri, Beykoz’daki evinin önünde toplanmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasi isimler de Ustaosmanoğlu için taziye mesajları paylaştı.

Ustaosmanoğlu bir süredir yoğun bakımda tedavi görüyordu. Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefat haberini, torunu Muhammed Fatih Ustaosmanoğlu sosyal medya hesabından, “Mahmud efendi hazretleri dedem hazreti Allah’a vasıl oldular” notuyla duyurdu. İsmailağa Cemaati’nden yapılan duyuruda ise, “24 Zilkade 1443 perşembe gecesi saat 01.50 itibarı ile sevgili şeyhimiz Mahmud Efendi Hazretlerimiz Hakk’a yürümüş ahirete irtihal etmiştir. Cümle Ümmet-i Muhammed’in başı sağ olsun. Cenazesi 24 Haziran 2022 Cuma günü Cuman Namazını müteakip Fatih Camii’nden kaldırılacaktır.” denildi.

İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu 93 yaşında hayatını kaybetti. Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Ustaosmanoğlu’nun vefat haberini alan cemaat üyeleri, Beykoz’daki evinin önünde toplanmaya başladı. Taziye için eve gelenler yoğunluk oluşturdu. Polis ekipleri taziye evine çıkan sokaklarda önlem aldı.

 

İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti

 

BAŞSAĞLIĞI VE TAZİYE MESAJLARI

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Mahmut Ustaosmanoğlu Hocamızın vefat haberini teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Kendilerine Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu: “Alimin ölümü, âlemin ölümü gibidir” Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün İslam aleminin başı sağ olsun.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Alimin ölümü, âlemin ölümü gibidir” Yetiştirdiği Kur’an talebeleriyle, örnek yaşayışıyla, İslâm’ın büyük hizmetkârı, Muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendiye Allah’tan rahmet; İslam Âlemi, Milletimiz ve İsmailağa Cemaatine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet makamı âlî olsun.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun. Değerli ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Manevî gönül sultanlarından, ilim ve hikmet ehli, mutasavvıf, fakih, muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Allah’tan Rahmet, ailesine, talebelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet, makamı âlî olsun.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !