Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

MacBook Air’ların Türkiye fiyatı ne kadar oldu? İşte Apple’nın açıkladığı yeni fiyatlar

MacBook Air’ların Türkiye fiyatı ne kadar oldu? İşte Apple’nın açıkladığı yeni fiyatlar
HaberKonseyi Editör
HaberKonseyi Editör( editor@haberkonseyi.com )
16 views
07 Haziran 2022 - 10:00

Yeni Macbook Air gri, altın sarısı, gümüş ve mavi olmak üzere dört renk olarak piyasaya sürülecek ve kulaklık girişi yer alacak. Ağırlığı ise 1.22 kilogram olacak. Gelecek ay itibarıyla sevkiyatların başlayacağı yeni Macbook Air’ın satış fiyatı merak edilenler arasında. Peki, MacBook Air’ların Türkiye fiyatı ne kadar olddu?

IOS 16’yı dünya kamuoyuyla paylaşan şirket, MacBook Air’ların fiyatını da duyurdu. Apple’ın tüm dünyaya tanıttığı M2 çipine sahip olan Yeni MacBook Air’ların Türkiye fiyatı Apple’ın resmi internet sitesinde açıklandı. İşte, açıklanan güncel fiyatlar…

MACBOOK AİR FİYATLARI AÇIKLANDI

Macbook Air’ın satış fiyatı 1199 dolar oldu. M1 işlemcili eski Macbook Air ise 999 dolardan satılacak. Apple, yeni işlemcisi M2’yi 13 inç ekranlı Macbook Pro’da da kullanacak. Macbook Pro’nun fiyatı ise 1299 dolar olacak.

Macbook Air 8 Çekirdekli CPU, 8 Çekirdekli GPU, 8 GB Birleşik Bellek, 256 GB SSD Depolama olan modeli 25.999,00 TL olurken, 8 Çekirdekli CPU, 10 Çekirdekli GPU, 8 GB Birleşik Bellek 512 GB SSD Depolama olan modeli ise 32.299,00 TL’nden satışa sunuldu.

YENİ İŞLEMCİSİNİ DUYURDU: M2

Apple kendi ürettiği işlemci serisi M’in ikinci modelini de duyurdu. İkinci jenerasyon 5 nanometre teknolojiyle üretilen işlemcide 20 milyar transistor bulunduğu öğrenildi. Teknoloji devi M2’nin önceki versiyon olan M1’den yüzde 18 daha iyi performansa sahip olduğunu ve yüzde 35 daha hızlı olduğunu duyurdu. M2 26 gigabyte birleşik RAM ile sunulacak. Yeni Macbook Air da M2 işlemci kullanılan ilk dizüstü bilgisayar olarak piyasaya sürülecek ve M2 etrafında tamamen yeniden dizayn edilecek.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !