Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Kraliçe 2. Elizabeth’in cenaze töreni bugün… Dakika dakika son gelişmeler…

Kraliçe 2. Elizabeth’in cenaze töreni bugün… Dakika dakika son gelişmeler…
HaberKonseyi Editör
HaberKonseyi Editör( editor@haberkonseyi.com )
15 views
19 Eylül 2022 - 11:26

Son dakika: Kraliçe 2. Elizabethin cenaze töreni bugün... Dakika dakika son gelişmeler...

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde hayatını kaybeden, İngiltere’nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı unvanına sahip Kraliçe 2. Elizabeth’in Cenaze töreni bugün yapılıyor…

4 gündür Westminister Hall’de halkın ziyaretine açılan tabut Tören alayı ile Westminster Kilisesi’nden Wellington Arch’a ve oradan da Windsor’a gidecek. Kraliçe burada Nisan 2021’de hayatını kaybeden eşi Prens Philip’in yanına özel bir aile töreniyle defnedilecek. Cenaze töreni yerel saatle ile 11.00’de başlayacak.

Son dakika: Kraliçe 2. Elizabethin cenaze töreni bugün... Dakika dakika son gelişmeler...

TÜRKİYE’Yİ BAKAN ÇAVUŞOĞLU TEMSİL EDİYOR

2.000’den fazla kişinin katılacağı cenaze töreni için yaklaşık 500 devlet başkanı ve farklı ülkelerin kraliyet ailesi mensuplarına davetiyeler gönderildi. Cenazenin dünyanın dört bir yanından liderleri bir araya getirmesi bekleniyor. Cenazede Türkiye’yi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu temsil ediyor.

PRENS GEORGE VE PRENSES CHARLOTTE DE KATILIYOR

Törene Kral 3. Charles ve eşi Kraliçe Camilla liderlik edecek. Tabuta eşlik etmek için çiftin ardından Galler Prensi ve Prensesi William ve Kate yürüyecek. Çocukları Prens George ve Prenses Charlotte da onların arkasından yürüyecek. Arkalarında da Sussex Dükü ve Düşesi Harry ve Meghan Markle yürüyecek.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !