Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM detayı!

KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? ÖSYM detayı!
HaberKonseyi Editör
HaberKonseyi Editör( editor@haberkonseyi.com )
24 views
19 Temmuz 2022 - 9:28

KPSS giriş yerleri için heyecan giderek artıyor. KPSS lisans başvurularının tamamlanmasının ardından sıra sınav sürecine geldi. Adaylar KPSS lisans oturumlarından olan genel yetenek genel kültür testine bu ay sonunda girecekler. KPSS giriş belgesi ÖSYM tarafından yayımlanacak. İşte, bu kapsamda son bilgiler…

KPSS giriş belgesi ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. KPSS lisans oturumları genel yetenek-genel kültür testi ile başlayacak. Genel yetenek genel kültür sınavı ve eğitim bilimleri testi 31 Temmuz’da düzenlenecek. KPSS başvuru kılavuzu içerisinde sınav giriş belgesinin yayımlanacağı tarih hakkında bilgi verildi. Peki, KPSS Sınav Yerleri ne zaman belli olacak? Giriş belgeleri ne zaman açıklanacak?

KPSS SINAV YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav yerleri ve giriş belgesini genellikle sınavdan 10 gün öncesinde yayımlayan ÖSYM’nin KPSS sınav yerleri bilgisini de Temmuz ayının son haftası itibariyle yayımlaması bekleniyor. ÖSYM, yayımladığı kılavuzda sınav giriş belgesinin üzerindeki fotoğraf alanının tahrip olmaması hususunda uyarıyor.

Sınav giriş belgesi hakkında bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

KPSS OTURUM TARİHLERİ

KPSS lisans oturumları genel yetenek-genel kültür testi ile başlayacak. Genel yetenek genel kültür sınavı ve eğitim bilimleri testi 31 Temmuz’da düzenlenecek.

Alan bilgisi ise 6 Ağustos ve 7 Ağustos’ta yapılacak. ÖABT ise 14 Ağustos tarihinde düzenlenecek.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !