Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

İşte Kainatın En Güzel Kadını

İşte Kainatın En Güzel Kadını
61 views
17 Mayıs 2021 - 11:43
ABD’nin Florida eyaletinde düzenlenen Miss Universe güzellik yarışmasının galibi belli oldu. Koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz yıl gerçekleştirilemeyen yarışmada birinciliğe Miss Meksika Andrea Meza layık görüldü.

Miss Universe güzellik yarışmasının birincisi belli oldu.

ABD’nin Florida eyaletinde düzenlenen ve Covid-19 pandemisi nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamayan Miss Universe 2020’de birincilik tacının sahibi Meksikalı güzel Andrea Meza oldu.

26 yaşındaki Andrea Meza, Amerikalı aktör Mario Lopez ve ABD’li model Olivia Culpo’nun ev sahipliği yaptığı gecede birinciliğe layık görüldü.

 

Gece için parlak kırmızı bir elbise tercih eden Meksikalı güzel, birinci olduğunu öğrendiğinde gözyaşları içinde podyumda yürüdü.

69. kez düzenlenen yarışmada Meza, 73 yarışmacıyı geride bıraktı

Miss Brezilya Julia Gama yarışmada ikinci oldu.

Miss Peru Janick Maceta Del Castillo ise üçüncülük elde etti. Türkiye ise Covid-19 nedeniyle yarışmaya katılmadı.

İlk 21’e giren Miss Myanmar Thuzar Wint Lwin, yarışmada ülkesindeki darbeye dikkat çekti. Lwin, darbe karşıtı protestolara katıldığı fotoğraflarını gösterdiği videosunda, “Halkımız her gün ordu tarafından ölüyor ve vuruluyor. Bu nedenle herkesi Myanmar hakkında konuşmaya davet ediyorum” dedi.

İlk 21’e girmeyen Bayan Singapur Bernadette Belle Ong da kostüm bölümünde siyasi bir açıklama yaptı. Asya’ya olan nefretin sona ermesi için konuşma yapan Ong, sosyal medya hesabından da “Önyargı ve şiddete karşı güçlü bir direniş mesajı göndermek için yarışmayı kullanamazsam bu platform ne işe yarar?” cümlelerini kullandı.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !