Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Elif Ece’ye ‘İfşa’ Şoku

Elif Ece’ye ‘İfşa’ Şoku
173 views
16 Mayıs 2021 - 13:37
Manken Elif Ece Uzun telefonuna gelen bir SMS linkine tıkladı ve Instagram hesabı dolandırıcıların eline geçti. Hesabı ele geçiren dolandırıcılar Uzun adına paylaşımlar yapıp onda ekli olan onlarca ünlü isimi de dolandırdığı öne sürüldü.

Sabah’ın haberine göre; iki çocuk annesi Elif Ece Uzun, telefonuna gelen bir linke tıklayınca, Instagram hesabı dolandırıcıların eline geçti.

BİRÇOK KİŞİ DOLANDIRILDI

Hesabı ele geçiren dolandırıcılar, Uzun adına paylaşıp yapıp; onda ekli olan ünlü isimleri de dolandırdı. Bu ünlüler arasında aralarında manken, şarkıcı, siyasetçi bile var.

Olayı kendisine gelen telefon yağmuru ile fark eden manken, hemen CİMER’E şikayette bulundu. Bunun üzerine hesabı kapatıldı. Ancak dolandırıcılar binlerce lira vurgunu yapmışlardı.

Elif Ece Uzun; “Benim ikizlerim var sosyal medya ile çok vakit geçiremiyorum. Bir ara bir link geldiğini ve tıkladığımı hatırlıyorum. Sonrasında hiçbir şeyden haberim yok. Hesabımı ele geçirmişler, arkadaşlarıma mesajlar atmışlar. Bir mankene benim adıma elimizde ifşa görüntülerin var paylaşmamızı istemiyorsan şu hesaba para aktar demişler. Kız ağlaya ağlaya beni aradı. Sanatçı arkadaşlarım, şarkıcılar her birine ayrı bir mesajla dolandırmaya çalışmışlar. Kimisi inanıp atmış kimi direkt numaramı bulup bana ulaştı” dedi.
“CİMER’E YAZDIM HESABIM KAPANDI”

Bazı arkadaşlarımın da hesabını gönderdikleri bir linkle ele geçirmişler diyen Uzun; “İnsanlara beni rezil ettiler. Bunu benim yaptığımı düşünüp bana, çocuklarıma beddua edenler oldu. Hemen polise gittim şikayetçi oldum. CİMER’e yazdım kısa süre sonra hesabım kapatıldı. Ama dolandırılan parasını kaptıran o kadar çok insan var ki gerçekten çok üzgünüm. Böyle bir meselede adım geçtiği için. Bu dolandırıcılar o kadar çok farklı yerden giriş yapmış ki hesabıma artık ne kadar büyük bir şebeke bilmiyorum. Ülkenin her ilinde giriş vardı nerdeyse” dedi.

TEKRAR EVLENDİK, ÇOK MUTLUYUM

İkiz çocuklarının babası iş insanı Mehmet Tuş’un defalarca fiziksel şiddetine maruz kaldığını iddia ederek iki ay uzaklaştırma kararı aldıran Elif Ece Uzun, olaylı bir şeklide ayrıldığı eski eşiyle mart ayında yeniden evlendiğini ve çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Elif Ece Uzun, iş insanı Mehmet Tuş ile Ekim 2019’da Sapanca’da bir otelde gerçekleşen törenle dünyaevine girmişti. Çift, işlerinin yoğunluğundan ötürü balayını ertelemişti. Düğün törenine aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu yaklaşık 200 konuk katılmıştı.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !