Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Özgür Özel Bosna Hersek’te

Özgür Özel Bosna Hersek’te
HaberKonseyi Editör
HaberKonseyi Editör( editor@haberkonseyi.com )
10 views
11 Temmuz 2024 - 10:50

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Srebrenitsa Katliamı’nın 29. yıl dönümü dolayısıyla Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’yı ziyaret etti.

Özel’e, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Genel Başkan Yardımcısı İlhan Uzgel, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve Parti Meclisi Üyesi Melisa Uğraş eşlik etti. Ziyaret süresince Özel ve beraberindeki heyet, hem Türkiye’yi hem de CHP’yi temsilen önemli temaslarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel Bosna Hersek’te

Saraybosna’daki ilk ziyaret, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin’e yapıldı. Görüşmede, Bosna Hersek ve Türkiye arasındaki ikili ilişkiler, bölgesel konular ve Srebrenitsa Katliamı’nın yıl dönümünün önemi ele alındı. Bu görüşmenin ardından Özel, Bosna Hersek Türk Temsil Heyet Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Özgür Özel, Türk Temsil Heyet Başkanlığı’nda ziyaretçi defterini imzaladıktan sonra, Heyet Başkanı tarafından kendisine bir plaket takdim edildi. Özel de CHP adına heyete bir hediye sundu ve şükranlarını dile getirdi. Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Burada çok önemli görevler yaptınız. Hepimiz adına çok önemli bir temsili yerine getiriyorsunuz. Ben de bu hediyeyi size CHP ailesi adına büyük bir şükranla takdim ediyorum” dedi.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !