Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Kurtlar Vadisi’nin Memati’si Gürkan Uygun’u Görenler Hayrete Düştü

Kurtlar Vadisi’nin Memati’si Gürkan Uygun’u Görenler Hayrete Düştü
143 views
12 Temmuz 2021 - 10:43

2003 senesinde ekrana gelmeye başlayan ve 14 sezon süren ekranların unutulmaz dizilerinden Kurtlar Vadisi’nin oyuncusu Gürkan Uygun, son hali ile herkesi şaşkına çevirdi.

2003 senesinde yayınlanmaya başlayıp 4 sezon yayınlanan sevilen dizi Kurtlar Vadisi’nin Memati’si son haliyle görenleri şaşırttı. Üzerinden seneler geçmesine rağmen halen eski bölümleriyle gündeme gelip izlenen dizinin karakterlerinin şimdiki halleri oldukça merak ediliyor.

Sevilen dizide Memati karakterini canlandıran 27 Mayıs 1974 tarihli İzmit, Kocaeli doğumlu Gürkan Uygun; tiyatro, dizi ve film oyuncusudur. Reyting rekorlarıyla adından çokça söz ettiren Kurtlar Vadisi serisinde 9 sene boyunca canlandırdığı Memati Baş karakteriyle tanınan Uygun, Gürcü asıllıdır ve abasının berberlik için çalışmaya gittiği İzmit’te dünyaya gelmiştir.

Küçük yaşlarında lise yıllarında tiyatro ile tanışan uygun, 1990 yılında amatör tiyatroya başlamıştır. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na giren oyuncu, Dormen Tiyatrosu’nda eğitim almıştır. 1994 senesinde ise televizyon dizilerinde rol almaya başlamıştır.

Yedi Numara, Tatlı Kaçıklar, Böyle mi Olacaktı, Deli Yürek, Şapkadan Babam Çıktı isimli dizilerde rol alan başarılı oyuncu, Kurtlar Vadisi serisinde 9 sene boyunca Memati Baş karakterine hayat vermiştir. Ardından Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mimar Sinan karakterini kısa da olsa canlandırmıştır. 2013-2015 tarihleri arasında ise ekranlarda yayınlanan Kaçak dizisinde Serhat Hakeri karakterine hayat vermiş ve . 2018-2020 yılları arasında Payitaht: Abdülhamid dizisinde Halil Halit Bey karakterini canlandırmıştır.

Son olarak ise TRT 1’in 28 Eylül 2020’de yayınlanmaya başlayan Uyanış: Büyük Selçuklu isimli dizisinde Haşhaşîler’in lideri Hasan Sabbah’ı canlandırmıştır.

Gürkan Uygun’n son hali Kurtlar Vadisi izleyicileri ve oyuncunun sevenleri tarafından oldukça merak edilip sık sık konuşuluyordu. Memati karakteri ile hafızalara kazınan Gürkan Uygun’un son hali görenleri adeta şaşkına çevirdi.

47 yaşındaki ünlü oyuncu, oyunculuğun ardından kendisini çiftlik hayatına adadı. Daha önce paylaştığı görüntülerdeki imajına başarılı oyuncunun takipçileri inanamadı.

Gürkan Uygun, 2008 yılından bu yana Şebnem Ceylan ile evli.

Kendisini doğaya ve doğal hayata adayan ve kameralardan uzakta bir yaşam süren Gürkan Uygun, ailesi ve sevdikleriyle vakit geçirmeyi de ihmal etmiyor.

Gürkan Uygun, ayrıca geçtiğimiz dönemlerde Kurtlar Vadisi’nin Eren’i ile de bir araya gelmiş ve sevenlerine sürpriz yapmıştı. İşte Kurtlar Vadisi’nin Eren’i ve Memati’sinin son hali…

 

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !