Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

İngiltere’de salgın Yönetimine Eleştiri

İngiltere’de salgın Yönetimine Eleştiri
48 views
27 Mayıs 2021 - 11:39
İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın eski başdanışmanı Dominic Cummings, hükümeti salgına geç tepki vermesi nedeniyle başarısızlığa uğratmakla suçladı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın eski başdanışmanı Dominic Cummings, Johnson ve hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına geç tepki vermesi nedeniyle İngiliz halkını “feci şekilde başarısızlığa uğratmak”la suçladı.

Cummings, Kovid-19 salgın sürecinin ilk aylarının nasıl ele alındığına ilişkin Parlamento Komitesi önünde ifade verdi.

 

Milletvekillerine o dönemle ilgili kanıtlar sunduğu konuşmasında Cummings, Johnson ve hükümetini salgınla mücadelede başarısız politikaları dolayısıyla eleştirdi.

Kovid-19 salgınına ilişkin ilk raporların gelmeye başladığı 2020’nin ilk aylarında, hükümetin elinden geleni yapmadığını öne süren Cummings, Johnson’ın, Kovid-19’u Şubat 2020’de “bir korku hikayesi” olarak gördüğünü ve domuz gribi ile karşılaştırdığını anlattı.

Cummings, “Başbakan bunu yeni domuz gribi olarak nitelendirdi. Kesinlikle öyle olmadığını söyledim.” ifadelerini kullandı.

Donimic Cummings, Johnson’ın, o dönem Kovid-19’un “büyük tehlike” olduğunu düşünmediği için ekonomik zarar konusunda çok daha endişeli olduğunu iddia etti.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !