HaberKonseyi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Erdoğan’a Şok Yanıt ”Kamuoyunda Alay Konusu Olduk”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erdoğan’a Şok Yanıt ”Kamuoyunda Alay Konusu Olduk”
38 views
05 Temmuz 2021 - 15:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erdoğan’ın Almanya’da aşı ücretinin 100, 150 Avro olduğuna ilişkin yaptığı açıklamaya, CHP Bavyera Münih Birliği’nden cevap geldi: “Alman kamuoyunda alay konusu olduk. Bizi daha fazla rencide etmeyin.”

Erdoğan'a Şok Yanıt: Kamuoyunda Alay Konusu Olduk

Tayyip Erdoğan’ın Almanya’da aşınım ücretli olduğuna ait açıklamalarına Alman kamuoyunda tepkiler gelmeye devam ediyor.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP Sakarya Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda “Bugün Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri dahi bu aşıları ücretle yapıyorlar. Bugün İngiltere 100, 150 sterlinle aşı yapıyor. Bizse ücretsiz aşı yapıyoruz. Aramızdaki fark bu. Almanya’ya gidiyorsun bakıyorsun 100, 150 avro. Ama bizde böyle bir şey yok” şeklinde yaptığı konuşmaya Almanya’dan tepkiler geldi.

Erdoğan’ın Almanya’da aşı ücretinin 100, 150 Avro olduğuna ilişkin yaptığı açıklamaya, CHP Bavyera Münih Birliği’nden, “Alman kamuoyunda alay konusu olduk. Bizi daha fazla rencide etmeyin” şeklinde bir yanıt geldi.

“ALAY KONUSU OLDUK”

CHP Bavyera Münih Birliği tarafından, “Almanya’da aşı ücretsizdir” denilerek yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Almanya’da aşının 100-150 avroya yapıldığına ilişkin açıklamaları, Alman kamuoyunda ne yazık ki alay konusu olmuştur. Almanya’da aşı ücretleri federal hükümet tarafından karşılanır. Aşı merkezlerinin masraflarını ise federal hükümet ve eyalet hükümetleri birlikte karşılar.”

“HERHANGİ BİRİ ARANSA, BU GÜLÜNÇ DURUMA DÜŞÜLMEZDİ”

Açıklamada ayrıca, şunlar kaydedildi:

“Türkiye Cumhurbaşkanının, 3,5 milyon Türk kökenli insanımızın yaşadığı Almanya’daki bu basit uygulamayı bile teyit edememesi, hükümetin halktan ve özellikle de gurbetçilerin sorunlarından ne kadar kopuk olduğunun bir işaretidir.

Almanya’da büyükelçilik, çok sayıda başkonsolosluk, yüzlerce sivil toplum örgütü bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birine danışılsa, en azından 3,5 milyon insanımızdan herhangi biri aransa, bu konuda net bilgi alınabilir ve bu gülünç duruma düşülmezdi.

Kurumlar arasındaki koordinasyon eksikliğini de gözler önüne seren bu durum karşısında, Cumhuriyet Halk Partisi Bavyera Münih Birliği olarak üzüntü duyuyoruz. Devletimizin kurumlarının, ısrarla doğru olmayan açıklamalar yapması bizi rencide etmektedir.

Kurumlarımızdan, bu ve benzeri konularında daha dikkatli davranılmasını, daha duyarlı olunmasını bekliyoruz. Bu süreçte CHP Bavyera Münih olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu da yerine getirmeye hazırız…”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.