Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

Selçuk Geçer’den hesapları altüst eden dolar tahmini! ‘Dikkatli olun…’

Selçuk Geçer’den hesapları altüst eden dolar tahmini! ‘Dikkatli olun…’
13 views
04 Ağustos 2022 - 11:59
Ekonomist Selçuk Geçer açıklanan enflasyon rakamları sonrası dolar kuruna ilişkin yatırımcıları ürküten tahminlerde bulundu.

Geçmişte dolar tahminleri nedeniyle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından hakkında suç duyurusunda bulunulan Selçuk Geçer, piyasalarda yaşanan yükselişlere ilişkin elinde dolar ve altın bulunduranlara uyarılar yaptı. Nakitin artık çok değerli olduğunu savunan Selçuk Geçer, Gram altın ve dolar için yeni seviyeleri açıkladı.

İşte, Selçuk Geçer’in o tespitleri…

Geçer, doların yükselişine oranla gram altınında yükseleceğini söyleyerek yeni seviyeyi verdi. Geçer, “Dolarda o beklenen yükseliş geldiğinde gram altın 1200 lira yıl sonunda 1500 seviyeleri test edecek. Dolar 20 TL ons altın 1800 olduğunda. Altın yükselmeye devam edecek” diye konuştu.

ALTIN İÇİN İKİ BİN LİRA TAHMİNİ

Küresel krizin Türkiye için ağır olacağını ifade eden Geçer, yaşanacak olan krizin derinleşmesi durumunda 1000 lira seviyelerinde olan gram altının 2000 liralara çıkacağını öne sürdü. Geçer, “Enflasyonun olduğu ortamlarda önce konut fiyatları yükseliyor gibi olur ama sonra bir tepe taklak oluyor. Dikkatli olmanız gerekiyor” dedi.

DOLARDA AKIL ALMAZ RAKAM

Açıklanan enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını belirten Selçuk Geçer, gerçek enflasyonda karşılık gelen doların 37 TL olduğunu ifade etti. Geçer, yeni açıklanan enflasyonun ise 40 liraya denk geldiğini belirtti. Dolar hakkında yüksek tahminleri ile bilinen Selçuk Geçer bu defa ise doların göreceği korkunç rakamı söyledi. Enflasyonun toparlanmaması durumunda doların 3 hanelere gideceğini her seferinde dile getiren Geçer, 100 liraya dikkat çekti. 1994 krizine vurgu yapan Geçer, o dönemlerde 8 bin liralık dolar kurunun 48 bin liraya çıktığını ve sonrasında 1 milyon 600 lira olduğunu sözlerine ekledi.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !