Haber Konseyi | Doğru Tarafsız Gazetecilik

 DUA

 DUA
Demet Söz
Demet Söz( demet.soz@haberkonseyi.com )
15 views
07 Şubat 2023 - 9:41

Kelimelerin kifayetsiz kaldığı zamanlar vardır ya…işte tam da onun karşılığını hissediyorum. Ne yazacağımı bile bilmiyorum..amaç ne? Gökkubbe başımıza yıkılmış gibi. Sabahtan beri TV’nin karşısında, kalbimde durmak bilmeden çırpınan bi serçe varmış gibi dört dönüyorum.Tüm bunlar orada yaşananların yanında ne kalır ki! Aslında “doğa” karşısındaki çaresizliğimizin ve kırılganlığımızın gözle görülür kanıtı.
İçimden gelmeye gelmeye “simdilik demek zorundayım”… 1650 canımız gitti diyorum çünkü görüntüler ,sayının daha fazla olabileceği endişemi destekliyor. Herkes tabi ki çok üzgün ama sonuçta ateş düştüğü yeri yakıyor. Hepsine Allah’tan rahmet, 10 bine yakın yaralımıza da şifa diliyorum.
Türkiye tarihinin en büyük faciasını yaşadı dün sabaha karşı. Kadim topraklarda konumlu 10 şehrimiz yerle bir oldu. Ben bunu yazarken  hava kararmaya, akşam çökmeye başladı. İçim ürperdi..kalanlar için teşekkür ettim. Gitmiş olanlarınız bilir, oraların kışı kış’tır..ayazı ayaz. Nasıl olacak bilmiyorum..öğrendiğime göre bu akşam “don” tehlikesi de varmış. Allah hepsinin yardımcısı olsun.
Çöken binaların mütahitlerine uygunsuz sözler sıralarken, Prof. Dr. Ahmet Ercan’in sözlerini duyduktan sonra, kalan sağlar nasıl kalmış…o da Allah’ın bir lütfu dedim. Hocanın dediğine göre; 130 atom bombası şiddetinde bir enerji boşalmasıymış bu yaşadığımız…üstelik yüzeyden sadece 7 km aşağıda…ve 2,5 dakika sürmüş. Gölcük depremi sadece 45 saniye sürmüştü ve 6 siddetindeydi…orada olan 7.7 şiddetinde…varın siz düşünün o anı.

Hayatın Her Alanına Dair Haberler Hakkında Tarafsızca Doğru Bilgiye Ulaşmanın Yolu ! Bizi Okuyun Haberiniz Olsun !