HaberKonseyi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Bunu Nasıl Yaparsınız?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bunu Nasıl Yaparsınız?
Mert Baran
Mert Baran( mert.baran@impresscode.com )
440 views
22 Mayıs 2021 - 1:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Duyduğum haber üzerine irkildim, anlam veremedim. Hangi vicdan ile yapılıyor bu? Antalya’da geçiyor olay, Muratpaşa’da yaşayan bir hanımefendi; her gün beslediği sokak kedilerinden birini öldürülmüş şekilde pencere korkuluğunda asılı buluyor. Kimin öldürüp astığı bilinmiyor, aynı olayı geçen sene de yaşamış kadın. Böyle bir şey nasıl yapılabilir.  Her şeyden önce bir can nasıl vahşice katledilip pencere korkuluklarına asılabiliyor?

Kanser hastası anne ve babasıyla yaşayan hanımefendinin tek amacı sokaktaki masum hayvanları beslemek onu anlıyoruz. Ancak anne kediyi öldürüp pencere korkuluğuna asan caninin amacı ne? Amaç göz dağı vermek mi? Bunu nasıl bu kadar rahat yapabiliyor? Gören hiç kimse olmadı mı?

Hiçbir zararı olmayan yavrusuyla beraber pencere kenarında yaşayan masum bir hayvanı öldüren kişi, yarın öbür gün sinirlenip masum bir insana aynısını yapmaya kalkarsa? Bunun sorumlusu kim olacak?  Senenin ilk başlarında kamuoyuna ‘Hayvan Hakları Yasası’ hazırlanıyor  2 hafta içinde TBBM’ye sunulacak diye duyuru yapılmıştı. Ancak ardından 6 ay gibi bir zaman geçti ne bir tasarı sunuldu ne de bir haber geldi. Hiçbir ses yok ortada kamuoyu ile paylaşılan tasarıya ne olduğu merak konusu…

Hayvan Hakları Yasası Ciddi Bir Mesele

Hayvan Hakları Yasası bir an önce meclise sunularak, yasallaşmalı. Hayvanlara şiddet, işkence, eziyet ve istismar edenler en ağır cezalara çarptırılmalı. Antalya’da masum kediyi canice öldürüp pencere korkuluğuna asan cani, yarın daha büyük şeyler yapabilir. Bir an önce tespit edilip cezalandırılmalı. Hiçbir zararı olmayan masum bu canlıları korumak hepimizin görevi. Kapılarımızın önüne bir tas su biraz mama koysak ne güzel olur. Çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamalıyız. Çocuklar hayvanlardan korkmamalı tam aksine sevgi ve şevkatle yaklaşmalı. Lütfen sokakta bir hayvan gördüğünüzde ‘ayy dokunma bu pirelidir’ diyerek çocuklarınızı ürkütmeyin. Bırakın dokunsunlar, emin olun o hayvanlar sizin saatlerce dokunduğunuz cep telefonlarınızdan daha temizlerdir.

Sevgi ve Şefkatin İlk Yolu Hayvan Sevgisi

Bence her şey sevgiyle başlar… Hayvan sevgisi, doğa sevgisi ve insan sevgisi.. Bunun temeli de bize muhtaç olan hayvanları sevmektir. Hayvanlar ile problemi olmayıp sevgiyle yaklaşan insanlara bir bakın, çoğunluğunun bakış açısı naif ve güzeldir.  Hepsinin ortak yönü sevgi ve şefkattir. Bu kişiler etrafa umut yayarlar. Çıkarımları daha olumludur. Etiketlemeler yapmaz, kalıplara koymazlar. Çünkü temel olarak sevmeyi bilirler.Bu tür insanlar çoğaldıkça eminim dünya daha yaşanılır bir yer olacak. Haydi durma hemen sende  sokağa bir kap su ve mama koy!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.